ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5464660
*
nr 546 4660
Spegel
höjd: 230 bredd: 115 (nyproduktion)
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 oktober 2008
kl 16:33:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/10 15:53:52
1
1.300 kr
12/10 09:24:39
2
1.300 kr
12/10 09:25:34
2
1.500 kr
12/10 18:43:33
1
Vinnande bud
12/10 19:35:18
1
justering av budtak
13/10 12:20:08
3
2.300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 546 4660
Spegel
höjd: 230 bredd: 115 (nyproduktion)
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/10 15:53:52 | 1 | 1.300 kr |
12/10 09:24:39 | 2 | 1.300 kr |
12/10 09:25:34 | 2 | 1.500 kr |
12/10 18:43:33 | 1 | Vinnande bud |
12/10 19:35:18 | 1 | justering av budtak |
13/10 12:20:08 | 3 | 2.300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27